vizyonumuz misyonumuz

geçenlerde  philadelphia’daki en yüksek binaya yolumuz düştü. kendisi bir telekominikasyon  şirketi olan (burada sallıyor da olabilirim) comcast’e ait fotoğrafta da görmüş olduğunuz üzre oldukça gösterişli bir bina.

iş bu yazıya mevzu bahis olma nedeni binanın dışının da içinin de yakıyor olması. hani bazı müesseselerde “vizyonumuz bidi bidi bidi, misyonumuz vini vidi vici” diye yazar ya, burayı görünce o çok sevdiğim “ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz.” sözüne can-ı gönülden bir kez daha hak verdim. zira bina her şeyiyle kendini anlatıyor zaten efenim, söze ne hacet. şimdi küçük bir örnek vereceğim ki bu küçük örnek dahi kendi türünde en büyüklerden biri. aşağıdaki fotoğraflara bir göz atın önce:

yukarıda görmüş olduğunuz fotoğraflar binanın girişine ait ve duvardakiler dev fotoğraflar değil, dev bir ekran orası. sitesinde yazdığına göre 4cm kalınlığında en büyük ekranmış bu. girişe tabureler, banklar falan koymuşlar zaten, gelen oturup o dev ekranı izliyor. biz de oturduk, izledik, fotoğrafını çektik, bir ara baktık iş öküz-tren münasebetine dönecek, tiz kaçalım dedik, çıktık neyse ki. ama araştırmacı blogger ruhuyla size de bir numune getirmeyi ihmal etmedim, buyrunuz.

top sende, yaz bakalım!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: