paris vol. 1

bu yıl, bayram tatilinde paris’teyiz. gezecek görülecek, fotoğrafı çekilecek yığınla yer var. ilk gün genel bir akşam üzeri paris gezisi yaptık.

 

genel görünüm itibariyle paris harika görünüyor valla. böyle hem tarihini korumuş hem modern bir şehirleşme gerçekleştirmiş yerleri görünce istanbul’a ne büyük kötülükler edildiğini düşünüyorum ve içim cız ediyor resmen. resmen hazinemizi talan ediyoruz, saçıp dağıtıyoruz da ağlayanımız yok.

neyse, niyetim paris şöyle güzel, şöyle gelişmiş diye istanbul’u kötülemek değil kesinlikle. bu yazı dizisinde paris’te gezip gördüklerimi anlatacağım sadece. ama dediğim gibi adamların şehirleşme bilinçlerine bakıp bizdeki olmayan bilince üzülmemek elde değil gerçekten.

neyse bi daha, şimdilik isimleri falan tam öğrenemediğim için aşağıda fotoğrafları olan köprünün neresi olduğunu söyleyemeyeceğim. sen nehrinin üzerindeki birçok köprüden biri, dikkatimi çeken köprünün korkuluk tellerine kilitlenmiş bir sürü asma kilit oldu. görüldüğü üzre aşıkların kalplerini birbirlerine kilitledikleri bir çeşit dilek ağacı işlevini görüyor bu korkuluklar.

 

 

devam edecek…

top sende, yaz bakalım!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: